• تلفن : +989126004407
  • ایمیل: info@ircartag.com

اخبار

نحوه نصب قاب پلاک خودرو

وجود پلاک بر روی خودرو، موتور و هر وسیله ای لازم و اجباری است. رانندگی با خودرو بدون پلاک یا دارای پلاک غیر مجاز ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

نصب پلاک بر روی وسیله نقلیه به طریق زیر انجام می‏گیرد:
1. برای وسایل نقلیه ای که سه چرخ و بیشتر دارند و وزن آن بیشتر از 400 کیلو باشد دو پلاک تعبیه می شود یکی در قسمت جلو و دیگری در عقب نصب می شود.
2. برای وسایلی که دو چرخ دارند تنها یک پلاک نصب می شود که در عقب وسیله قرار می گیرد.
3. بر روی یدک‏ها و نیمه‏یدک‏ها یک پلاک در عقب نصب می‏گردد.
4. لازم است این نکته یاداوری شود که پلاک باید در محل تعیین شده نصب گردد.


به همراه یک زوج پلاک، پلاک سوم وسیله نقلیه نیز به صورت برچسب از سوی راهنمایی و رانندگی یا اشخاص مورد تأیید او صادر و بر روی شیشه جلو یا عقب وسیلـه نقلیه نصب مــی‏گردد. این بـرچسب دارای اطلاعـات شمــاره پلاک، تـاریخ سپری شدن اعـتبار پلاک، کـد واحـد شمـاره‏گـذاری و شماره شناسایی وسیله نقلیه (Vehicle Identification Number- Vin) می‏باشد. پلاک سوم با هر بار تمدید اعتبار پلاک، نقل و انتقال مالکیت و تعویض قطعات اصلی و رنگ وسیله نقلیه با اطلاعات جدید تولید و جایگزین پلاک سوم پیشین خواهد شد. زمان اجرای این ماده را راهنمایی و رانندگی تعیین می‏نماید.
در صورت مفقودشدن و یا سرقت پلاک چه باید کرد؟
در صورت مفقودشدن و یا سرقت پلاک، شماره پلاک یادشده از فهرست پلاک‏های فعال خارج و در فهرست پلاک‏های سرقتی و مفقودشده قرار داده خواهد شد. تخصیص پلاک جدید به مالک وسیله نقلیه پس از سیر مراحل موضوع دستورالعمل ماده (۳) این آیین‏نامه صورت خواهد گرفت.
تبصره ـ برای پلاکی که زایل می‏شود، بنا به درخواست مالک و با مراجعه به واحد شماره‏ گذاری براساس دستورالعمل یادشده پلاک جدید صادر می‏شود.
راهنمایی و رانندگی پس از تخصیص شماره پلاک به مالک وسیله نقلیه و ورود اطلاعات مالک (شماره ملی) و وسیله نقلیه به سامانه، کارت مشخصات و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه را صادر و بر حسب مورد، به نشانی (کدپستی) مالک ارسال و یا به وی تسلیم می‌نماید.
نصب پلاک بر روی وسیله نقلیه
هرگاه پلاک، کارت مشخصات یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مفقود و یا از بین برود مالک یا نماینده قانونی وی مکلف است مراتب را حداکثر ظرف (۴۸) ساعت به واحد شماره‌گذاری راهنمایی و رانندگی و یا مراکز مجاز اعلام کند و اقدام به دریافت پلاک جدید، کارت مشخصات یا شناسنامه مالکیت المثنی نماید.
سازندگان و فروشندگان وسایل نقلیه موتوری موظفند به منظور عرضه و انتقال وسایل نقلیه از محلی به محل دیگر یا برای انجام آزمایش فنی وسیله نقلیه بدون انجام تشریفات شماره‌گذاری از راهنمایی و رانندگی پلاک ویژه دریافت نمایند. دستورالعمل مربوط به مدت اعتبار و همچنین نحوه استفاده از پلاک ویژه و چگونگی ارائه اطلاعات مورد نیاز از سوی راهنمایی و رانندگی تعیین و اعلام می‌گردد.
استفاده از پلاک ویژه
راهنمایی و رانندگی می‌تواند پلاک ویژه تحویلی به سازندگان یا فروشندگان وسایل نقلیه را، به علت نداشتن نیاز به استفاده یا استفاده برخلاف مقررات پس بگیرد.
کلیه کارخانجات سازنده و مونتاژ خودرو و موتورسیکلت مکلفند تولیدات خود را پیش از عرضه به بازار و فروش به اشخاص، با نظارت و برابر دستورالعمل اعلامی راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری نمایند.
هنگام نقل و انتقال مالکیت وسایل نقلیه، متعاملین یا قائم مقام قانونی آنها ابتدا درخواست خود را به راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی یا مراکز مجاز تعیین شده ارایه می‌نمایند تا پس از احراز اصالت خودرو و تطبیق مدارک آنها، نسبت به فک پلاک منصوبه بر روی خودروی مورد معامله و اختصاص پلاک جدید و صدور شناسنامه جدید و ثبت تغییرات مزبور در نظام رایانه‌ای راهنمایی و رانندگی اقدام گردد.
نصب پلاک بر روی وسیله نقلیه
سپس مراتب به طور کتبی توسط راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی یا مراکز مجاز تعیین شده به دفتر اسناد رسمی جهت تنظیم سند رسمی انتقال، منعکس می‌گردد. کارت خودرو از سوی راهنمایی و رانندگی بعد از تأیید مراتب تنظیم سنـد در دفتـرخانه اسنـاد رسـمی که بوسیـله پسـت سـفارشی یا رایـانه‌ای به سیستم راهنمایی و رانندگی منعکس می‌شود، به خریدار تحویل می‌گردد. گواهی راهنمایی و رانندگی و شناسنامه صادره تا دو ماه اعتبار دارد و در خلال مدت مذکور متعاملین یا قائم‌مقام قانونی آنها موظفند برای ثبت معامله و درج آن در ذیل شناسنامه (محل مخصوص) به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایند.
تبصره ـ شرایط و نحوه احراز صلاحیت مراکز مجاز موضوع این فصل و نحوه نظـارت بر آنهـا به موجب دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهـاد راهنمایی و رانندگی به تصویب وزیر کشور می‌رسد.
ما در این مجموعه سعی کردیم تمامی اطلاعات در رابطه با آزمون آیین نامه رانندگی و مجموعه‌ای جامع از سوالات آیین نامه اصلی جمع‌آوری کنیم که بارها توسط مربیان و افسران با تجربه بررسی و اصلاح شده تا با امکان وجود کوچکترین اشتباه را به حداقل می‌رساند. این مجموعه جهت رفاه حال شما به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می‌شود. نمونه سوالات آیین نامه را به رایگان و با خیال راحت دانلود کنید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید.
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

 

درباره طاها پلاستیک


طاها پلاستیک تولید کننده و فروش  قاب پلاک خودرو  (  قاب  محافظ  پلاک   خودرو  ) و  قاب  پلاک  تبلیغاتی  خودرو ، قاب  پلاک  ماشین، نگهدارنده  پلاک   خودرو،  با طراحی بسیار جذاب، قاب  پلاک   خودرو  برجسته و متالایز خورده را دارد.

اطلاعات تماس

   تهران سه راه افسریه 35 متری قصر فیروزه مرکز خرید نیک روز طبقه 3 واحد 417 

    02133816883

    02133816884

02133816885

   09126004407

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

نقشه شرکت